Fotovoltické kolektory

Solárny systém FOTOVOLTICKÝ – výroba elektrickej energie

  1. Solárny systém FOTOVOLTICKÝ – výroba elektrickej energie FVz – fotovoltické panely ( fotovoltické panely zachytávajú slnečné žiarenie a premieňajú ho na elektrickú energiu       ( jednosmerný prúd ) skratka FVz = fotovoltické zariadenie 

Fotovoltický systém HYBRIDNÝ

Najvhodnejšie riešenie domácnostiam, ktoré spotrebujú veľa energie, keď slnko nesvieti. Vyrobená energia smeruje priamo do batériového úložiska, cez menič napätia a regulátor nabíjania. Hybridný systém je vhodný náročnejším zákazníkom, ktorých neodradí vyššia investícia. Z nášho pohľadu je to ale pre rodinný dom najrozumnejšie a najvyspelejšie riešenie. 

Fotovoltický systém hybridný – výroba elektrickej energie do vlastnej siete
s akumuláciou do vlastných batérii ( batériové úložisko ):

1.fázový systém hybridný do 4kW 

3.fázový systém hybridný do 10kW 

 

Batériové úložisko

 
  • Batériové úložiska od výrobcov Pylontech, GoodWe, alebo BYD
 
 

Fotovoltický systém SIEŤOVÝ - 1.fázový

Výroba elektrickej energie do vlastnej siete 220V.

FV panely v zostavách: JINKO SOLAR, GCL, ECO Delta, Amerisolar, Canadian Solar, Solvis ( podľa momentálnej dostupnosti )

*MPPT AC mikroprocesorom riadené regulátory/invertory s plne automatickým sledovaním maximálneho výkonu pri rôznych podmienkach osvitu fotovoltaickej zostavy. Regulátory slúžia na pripojenie bežných odporových záťaží, konštruované pre distribučnú sústavu s napätím 230V k zostave fotovoltaických panelov s jednosmerným napätím.

 

2 x MPPT

Model GW 3000D-NS

Model GW 3600D-NS

Model GW 4200D-NS

Model GW 5000D-NS

 
 
Sietová elektráren

Fotovoltický systém LOGITEX

Len príprava teplej vody v hybridných ohrievačoch Logitex

Ohrievače vody zn.LOGITEX predstavujú nové technické riešenie ohrevu vody pri využívaní ekologicky čistých zdrojov energie. Pre ohrev vody sa využíva energia slnka, ktorá pomocou fotovoltických článkov vyrába jednosmerný elektrický prúd, ktorý zohrieva vodu v zásobníku. Originálnym riešením je napojenie výhrevnej špirály na fotovoltické panely, pri ktorom nevznikajú žiadne straty elektrickej energie a preto zariadenie pracuje veľmi efektívne, pričom je zabezpečená tepelná ochrana a bezpečná regulácia celého systému.

Jednoduchosť a variabilita umiestnenia FV panelov, ich bez údržbová prevádzka a veľmi jednoduché prepojenie so zásobníkom vody pomocou tenkého elektrického kábla dáva prakticky neobmedzené možnosti využitia zariadenia v rodinných a panelových domoch, ako aj v priemyselných objektoch.

Z celospoločenského hľadiska sa jedná o výrobu elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov.

Využitie FV panelov na ohrev vody je ekologická výroba elektrickej energie, ktorú si v plnom rozsahu spotrebováva priamo výrobca. Nie sú potrebné žiadne povolenia na pripojenie a nemusia sa nakupovať ďalšie prídavné zariadenia. Je to zatiaľ najefektívnejšie a bezstratové využitie ekologickej elektrickej energie z fotovoltických panelov.

 

MOŽNOSTI OHREVU

Intenzitu slnečného svetla ovplyvňuje počasie a ročné obdobia. Preto hybridné ohrievače vody značky LOGITEX sú určené na predohrev, ohrev a doohrev vody v prípade použitia elektrického zdroja z fotovoltických panelov na ohrev vody.

Rozmery ohrievačov vody “ LOGITEX „

Hybridné ohrievače vody “ LOGITEX “ možnosti a prevedenia

 

Systém Logitex